Ölmeden Şunlara Bir Bakın #1

Bir metni okurken veya şarkıyı dinlerken içimden ama içtenlikle “Bak bu iyiymiş.” diyorsam o şey benim için güzeldir. Bazen sebepsiz yere olur bu. Yeri gelir tiksindiğim her niteliği barındıran bir şarkıyı küçücük bir parçası yüzünden severim ve bunları paylaşma gereği duyarım. İşte bu başlık altında yapmak istediğim tam olarak da bu. Kendi ürünüm olmayan şeyleri hani belki gözden kaçırmışsınızdır diye sizlere hatırlatmak.

image

Bunlara sevgili A. Orçun Can’ın “Öcüler Yetişkinler İçin Öcüler” adlı yazısıyla başlıyorum. Arada bir dönüp tekrar tekrar okuduğum, okunmasını istediğim güzel eğlenceli bir yazıdır. Nelerden bahsediyor peki? Masallardaki kötü unsurlar üzerinden çocukların aklının bulandırıldığını söyleyenlere cevap mahiyetinde bir yazı aslında. Özellikle de ebeveynlere. Lafı uzatmadan ben sizi yazı ile başbaşa bırakayım.

Unutmadan Orçun Can’ın birde çocuklar için yazılmış ve YKY’den çıkmış olan “Gök Yüzüne Düşen Kız” adında birde kitabı mevcut. Yaş maş farketmez. Alın bir okuyun derim. Hiç olmadı genç bir yazara yardım etmiş olursunuz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s